Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 8 in /home/arhnlxui/domains/mohamtegarat.com/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 8 in /home/arhnlxui/domains/mohamtegarat.com/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 فروش خیار مرغوب - محام تجارت

فروش خیار مرغوب

اگر خیار را برای فروش می کارید، به احتمال زیاد بیشتر از نیازتان دارید. این فقط طبیعت گیاه خیار است که می تواند یکی از پربارترین محصولات در باغ تابستانی باشد. هنگامی که با فراوانی مواجه می‌شوید، برای کشاورزان خوب است که همه راه‌های فروش و صادرات خیار را بررسی کنند. زیرا تعداد زیادی خیار وجود دارد. به راحتی می توان آنها را به روشی که همیشه می فروشید به دست آورد، اما اگر نیاز به جابه جایی خیار دارید، بیایید به چند گزینه جایگزین نگاه کنیم.

در ظروف و بسته بندی: گاهی اوقات مشتریان به سادگی خریدی آسان می خواهند. بنابراین در جایی که یک توده عظیم خیار فروخته شده با پوند ممکن است برای یک مشتری جذاب باشد، دیگری ممکن است از کنار آن عبور کند. با این حال، جدا کردن خیار های خود در ظروف با قیمت جداگانه می تواند راهی عالی برای فروش سریع یا حتی فروش خیار باشد که ممکن است اتفاق نیفتاده باشد. بسیاری از پرورش دهندگان بزرگتر خیارهای خود را به صورت جداگانه بسته بندی می کنند. اگرچه ممکن است ضایعات زیادی از پلاستیک باشد، اما می تواند به حفظ ماندگاری کمک کند، و باعث می شود خیارهای شما مدت ها پس از از بین رفتن پول در بیاورند.

بر حسب وزن: گزینه بالا این گزینه را رد نمی کند. یک توده خیار که بر حسب وزن فروخته می شود مزایای زیادی دارد. اول اینکه، انبوه خیار راهی عالی برای پربار جلوه دادن میز بازار شماست. سالاد فصل چیزی است که مشتریان بازار آن را دوست دارند. آنها را به سمت میز جذب می کند. به علاوه، برخی از مشتریان صرفاً می خواهند مقدار خاصی از خیار بخرند، که ممکن است بیشتر یا کمتر از مقداری باشد که در مثال بالا از قبل تقسیم کرده اید. داشتن ترکیبی از گزینه ها می تواند انگیزه خوبی برای هر نوع مشتری ایجاد کند.

برای ترشی:به یاد داشته باشید که برخی از مردم عاشق خیار شور خانگی و صنعتی هستند. بنابراین هنگامی که محصول شما از دست رفت، خیار های کوچک را برای ترشی انتخاب کنید و هر طور که مناسب بازار شما باشد، آنها را بفروشید. من دوست دارم این کار را در ظروف توت انجام دهم، تا زمانی که خیار های کوچکتر به اندازه کافی قیمت داشته باشند تا سود از دست رفته یک خیار کاملاً رشد یافته را جبران کنند.

به سرآشپزها: با فروش خیار به سرآشپزها، ممکن است به سادگی به اندازه ای که دارید بفروشید. سپس دوباره، سرآشپز ممکن است به شما نشان دهد که چه اندازه ای می خواهد، سپس شما آنها را درست در آن مرحله انتخاب کنید. برخی از سرآشپزها بسته به برنامه‌ای که برای محصول دارند، در این مورد خاص‌تر هستند، اما هنگام انتخاب رستوران‌هایی که نیاز به یک کالای خاص دارند، معمولاً می‌توانید هزینه بیشتری را برای این تلاش دریافت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما